e-BOK

Zapraszamy

Logowanie

Get Adobe Flash player

Dzisiaj

Dzisiaj jest: 2 Sierpień 2021    |    Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Wyróżnienia

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Galeria nowości

Co słychać w klubach

Co słychać w klubach?

W dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku w klubach odbywały spotkania karnawałowe; składanie życzeń, wieczorki taneczne, różne formy aktywności z elementami karnawału.

 

klub „Pegaz”

- konkurs plastyczny „Karnawał czas zacząć”. Maski karnawałowe przy użyciu różnych technik plastycznych z cyklu zajęć „kształtowanie i uruchamianie wyobraźni dziecięcej”. Udział wzięło ok. 15 dzieci.

- Konkurs Piosenki Karnawałowej, połączony z zabawą muzyczną, adresowany do uczestników zajęć muzycznych . Udział wzięło ok. 20 dzieci.

- zabawa karnawałowa dla członków kół seniora z klubu „Pegaz” i „Promień”. W zabawie uczestniczyło ponad 50 osób. Biletem wstępu było humorystyczne, kolorowe przebranie lub oryginalne nakrycie głowy.

klub ,,Promień”

W dniu 8 stycznia odbyły się spotkania Noworoczne dla dzieci oraz dla członków koła seniora . Imprezy prowadzone były przez prezentera muzycznego.

W programie imprez :

  • konkurs muzyczny „Kolędy i pastorałki”. Zwyciężyły panie: – I miejsce Anna Król, II miejsce Irena Zazula, III miejsce Maria Klejdynst.

Zwycięzcy wśród dzieci: – I miejsce Dominika Kutka, II miejsce Julia Łukoś,     III miejsce Wiktoria Smalcerz,

  • konkurs „Najpiękniejsze życzenia noworoczne” -I miejsce Małgorzata Jaromin, II miejsce Halina Godek, nie przyznano III miejsca.

W lutym organizowaliśmy również inne spotkania, nie związane z karnawałem.Na zajęciach plastycznych realizowany był ten sam program w klubie „Promień” i w klubie „Pegaz”. Ich celem było między innymi budowanie u dzieci wiary we własne możliwości i zdolności. Temat przewodni w miesiącu lutym - „Miłość wszystko zwycięży” - pobudził potencjał pozytywnych wartości. Podczas zajęć stwarzane były okazje do poznawana różnorodnych technik plastycznych oraz eksperymentowania różnym materiałem (rysowanie świecą, zabawa farbami witrażowymi, kalkowanie ulubionych postaci z bajek, wymiana zimowej garderoby, a także „coś z niczego” - pingwinki z butelek plastikowych, ozdabianie słoików po kawie i wiele innych).

W klubie „Promień” odbyły się dwa konkursy ogólnodostępne. Konkurs plastyczny „Inspiracje  zimowe” - technika dowolna. Finał konkursu  i wręczenie nagród 1 marca. Zwycięzcy: dzieci -  I miejsce Julia Świadek, II - Oliwia Żak; dorośli – I miejsce Małgorzata Kozieradzka, II - Teresa Księżarczyk, III - Danuta Wyrobkiewicz. W konkursie udział wzięło 16 osób. Konkurs fotograficzny  „Ekspresje zimowe”. Finał również 1 marca, w jury konkursu gościliśmy panią Monikę Kutkę - pracownicę firmy Foto-Kowalski z Chrzanowa. Do konkursu przystąpiło19 osób. Nagrodzeni: w kategorii młodzież: dwa I miejsca: Karolina Danielkis oraz Dawid Majcherczyk. Nie przyznaliśmy II i III miejsca. W kategorii dorośli: I miejsce p.Władysława Waligóra, II – p.Irena Zazula, nie przyznano III miejsca.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyły się kameralne spotkania – zabawy przy muzyce, słodkim poczęstunku i aromatycznej kawie, wręczenie symbolicznych upominków  wraz z gorącymi życzeniami. Dla dzieci i młodzieży z sekcji muzycznej – spotkanie ph. „Muzycznie o kobietach” – konkursy i zabawy z wykorzystaniem mat do tańca, słodki poczęstunek i serdeczne życzenia.

W marcu uczestnicy zajęć plastycznych zaangażowali się w ostateczne pożegnanie z zimą i rozpoczęli „poszukiwanie wiosny” - tworzyli wiosenne kwiaty, które zostały wykorzystane do dekoracji klubu, ucząc się przy tym pracy w zespole. Podjęto próby wykonania z papieru kolorowego, sztuką origami, pierwszych oznak wiosny, rozwijając przy tym wrażliwość zmysłową i estetyczną. Na zajęciach plastycznych wyróżniliśmy: Karola Świądra, Krystiana Kaisera, Martę Knapik, Alicję Majcherczyk, Annę i Karolinę Monica z Chrzanowa.

Klub „Promień” zorganizował wyjazd dla 46 osób do Teatru Nowego z Zabrza, który wystąpił gościnnie na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie ze spektaklem „Nieskończona historia”. Jest to obraz przedstawiający kilka chwil z życia mieszkańców pewnej kamienicy, podczas których wydarzyła się śmierć, miłość, doznano zwątpienia, pokusy…

Najbliższe imprezy:

„Pegaz”

- 21-28 marca Wielkanoc: zwyczaje i tradycje, konkursy plastyczne,

- 3 kwietnia Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego dla dorosłych (zapisy w godz. pracy klubu)

- 6 kwietnia „Powitanie Wiosny” w schronisku na Szyndzielni – zapisy w  klubach,

- 16 i 18 kwietnia warsztaty tematyczne dla najmłodszych nt. Rok 2013 Rokiem Osób Niepełnosprawnych  - uczestnicy wg zgłoszeń w dniu spotkania.

„Promień”

- konkurs plastyczny „Wielkanocny koszyczek” dla różnych kategorii wiekowych, termin składania prac: do 28 marca. Prace można wykonywać z dowolnego materiału, również na zajęciach w klubie, finał konkursu 29 marca,

- konkurs fotograficzny „Wielkanoc w moim obiektywie”, termin składania prac: do 5 kwietnia. Finał konkursu: 9 kwietnia.

Od 23 kwietnia rozpoczniemy zapisy na dwudniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej, która odbędzie się  w dniach 8 – 9 czerwca. Wycieczka organizowana wspólnie przez nasze kluby dla mieszkańców z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża.

Zapraszamy.

                                                                                                                                L.W.