e-BOK

Zapraszamy

Logowanie

Get Adobe Flash player

Dzisiaj

Dzisiaj jest: 3 Czerwiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara

Wyróżnienia

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2020
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Galeria nowości

 OGŁOSZENIE

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chrzanowie zawiesza do odwołania bezpośrednią obsługę mieszkańców.

Wszelkie dokumenty i wnioski do Spółdzielni należy składać elektronicznie lub za pośrednictwem poczty. Celem załatwiania bieżących i pilnych spraw prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie. Ze względu na Państwa i nas wszystkich bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o zastosowanie się do zaleceń. 

Zarząd
Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie

Historia powstania klubu

Historia powstania klubu „Promień” w Libiążu

Klub „Promień” działający przy Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej swoimi korzeniami sięga roku 1977.Początkowo za swoją siedzibę miał pomieszczenia powstałe poprzez adaptację dwóch lokali mieszkalnych w budynku nr 7przy ul. Wojska Polskiego  w Libiążu o powierzchni 102,93 m.

Na podstawie zachowanych kronik można ustalić pierwsze lata działalności klubu.W ramach klubu „Promień”działały m.in. Miejskie Koło PTTK,,drużyna HSPS „Promieniści” na czele z drużynowym Andrzejem Musiałem,Grupa Plastyczna pod kierunkiem instruktora Andrzeja Tworzydło oraz Koło Seniora.Członkowie klubu brali udział w Rajdach Szlakami Wyzwolenia Libiąża organizowanych przez Urząd Miejski w Libiążu,w Rodzinnych Złazach Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych, organizowanych przez Wojewódzką Spółdzielnię Mieszkaniową w Katowicach,w Zlotach Turystycznych z metą w Brennej., organizowanych przez PTTK w Chełmku. Członkowie klubu założyli własne koło PTTK i rozwinęli działalność turystyczną od 1977r.. której tradycja trwa do dziś.Uczestniczyli także w życiu społecznym ówczesnego Libiąża.

Staraniem władz Spółdzielni uruchomiona została w pomieszczeniach klubu kawiarnia. Z biegiem lat rozwijały się różne formy działalności:koło fotograficzne, zespół muzyczny, rozpoczęto zajęcia sportowe, organizowano wycieczki, spotkania okazjonalne dla uczczenia rocznic i świąt państwowych. W czasie wakacji letnich i ferii zimowych odbywały się zajęcia "lato w mieście", "zima w mieście".

Od 1 czerwca 2000 roku klub ma swoją siedzibę przy ulicy 11 Listopada 2 w Libiążu o powierzchni 95,9m, a poprzednie pomieszczenia zostały przywrócone do stanu pierwotnego i zasiedlone.Nowa siedziba klubu daje lepsze możliwości działania, gdyż usytuowanie poza budynkiem mieszkalnym jest właściwie bez ograniczeń. Nie przeszkadzamy mieszkańcom głośną muzyką, nie zaśmiecamy klatki,nie jesteśmy narażeni na skargi lokatorów, co towarzyszyło nam przez tamte lata. Z roku na rok rozwijamy działalność klubu, jednak stwierdzić należy, że od początku do dnia dzisiejszego działają dwie grupy: koło seniora i koło plastyczne.